Könyvtárunk egyik féltett kincse, legrégibb kéziratos kódexünk az ún Biblia Parisiensis. A kötet a XIII. század közepén készült párizsi kódexmásoló műhelyben. Íróanyaga nagyon finom vékony pergamen (velum). A szöveget ún. littera parisiensis írással valószínűleg egy személy írta. A kódex elején megcsonkult, a hiányzó két levelet (Szt. Jeromos bevezetése a Vulgata szövegéhez) a 19. század elején, az újra kötéssel egy időben pótolták, és littera parisisensist utánzó írással kiegészítették.
Tanulmányok gróf Mikes János szombathelyi megyéspüspökről / [szerk. Bakó Balázs ; Pál Ferenc] . — Szombathely : Martinus Kiadó, 2015. — 244 p. : ill. ; 20 cm . — (Gráfin Gyula Kiskönyvtár, ISSN 2064-5945 ; 2.) ISBN 9786155091407 fűzött
Jövőbelátó piaristák (Öveges József - Kovács Mihály)
Ismertető
A Piarista Múzeum, a Piarista Rend Magyar Tartománya és a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság emlékkiállítással tisztelgett a 120 éve született Öveges József és a 100 éve született Kovács Mihály előtt. A dokumentum a kiállításra készült tablókat tartalmazza.
A gimnáziumot követően mindkettejük útja a piarista rendben folytatódott, ahol a teológiai fakultások elvégzése mellett matematika-fizika szakos tanárok lettek. Kovács Mihály 1941-ben Öveges Józsefnél volt gyakorlótanár a budapesti Piarista Gimnáziumban. A mester-tanítvány, illetve a kollegiális viszony végig megmaradt közöttük. Óriási munkabírás, a tanítás szenvedélye, szakmai naprakészség és újító szellemiség jellemezte mindkettejüket. Míg Öveges professzor úr a természettudomány népszerűsítésében, addig Kovács Mihály a kibernetika- és az informatika-oktatás területén vált igazi úttörővé.